Estetisyenlik Kursu

Estetisyenlik Kursu
Estetisyenlik Kursu
Estetisyenlik Kursu IZMIR ( Cilt Bakımı ve Güzellik Uzmanlığı Kursu)
Güzellik sektörü günümüzde her yaştan ve kesimden insanın oldukça rağbet  gösterdiği sektörlerden biridir. Bu sektörde başarıyı yakalayabilmek için nitelikli bir eğitim almak temel koşuldur.
Bu konuda  Sevgi Akademi Estetisyenlik Kursu olarak; %30 teorik ve %70 uygulamalı eğitimlerle  mesleğini inceliklerini öğretiyor..Izmir'de Estetisyenlik Kursu denildiğinde Güvenin ve Kalitenin adresi olan Sevgi Akademi olarak, kursiyerlerimize, anlaşmalı olduğumuz, kurum ve kuruluşlarda staj yapabilme imkanı tanıyor, kendilerini geliştirebilmelerine ortam hazırlıyoruz. Böylece deneyim kazanmalarını sağlayarak sektöre hızlı ve sağlam giriş yapmalarını sağlıyoruz.

Estetisyenlik Kursu İzmir Program Eğitimi süremizin sonunda MEB onaylı Estetik ve Güzellik Uzmanlığı Sertifikası almaya hak kazanan tüm öğrencilerimize Sevgi Akademi güvencesiyle, anlaşmalı olduğumuz tüm iş noktalarında iş bulma imkanı sağlıyoruz.


Estetik ve güzellik üzerine birçok şey söylenebilir. Hatta güzelliğe dair yazılan şarkılar ve şiirler üzerinden gidilirse insanların bu konudaki hassasiyetini ve güzelliğe dair ilgisini görebiliriz.

Kadınların olduğu kadar erkeklerin de güzellik ve bakımla ilgilenmesi güzellik merkezlerinin sayısının artmasına ortam oluşturmuştur. Bu durum teknolojinin de gelişim göstermesiyle birlikte estetik ve güzelliğe dayalı yapılan işlemlerin daha da profesyonelleşmesine zemin hazırlamıştır.

Güzellik merkezlerinde gelişen tam donanımlı eleman ihtiyacına karşılık Sevgi Akademi olarak bizler, izmir'de Estetisyenlik kursu bunyesinde nitelikli ve profesyonel uzmanlar yetiştiriyor ve sektörün bu ihtiyacını en güzel şekilde karşılıyoruz.Kendinize Ait Bir Güzellik Merkezinizin Olmasını İster Misiniz?

Sevgi Akademi bünyesinde Estetisyenlik Kursunu başarı ile tamamlamış tüm kursiyerlerimiz Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika almaya hak kazanmaktadır. Edinilen bu sertifika ile Türkiye’nin her yerinde kendi işinizi kurma yolunda büyük bir adım atabilir ve severek yapacağınız bir meslek sahibi olabilirsiniz.

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi, İzmir’de de Akademimize başvurarak Estetisyenlik ve Güzellik Uzmanlığı sertifikası alabilir, kendi işinizi kurabilir, hayallerinize Sevgi Akademi farkıyla devam edebilirsiniz.Mesleğinizi Severek Yapmanın Farkını Yaşamaya Ne Dersiniz?

Sevgi Akademi bünyesinde eğitiminizi tamamladıktan sonra işinizi en iyi şekilde yapmaya hazır hale gelirsiniz. Severek yapılan her işte başarılı olmak kaçınılmazdır. Bu nedenle sizi başarıya götürecek ilk adımları akademimizde atabilir, hayallerinizin peşinden korkmadan gidebilirsiniz.

Güzellik merkezlerinde, aranılan nitelikli personel ihtiyacını daima en iyi şekilde karşılayan Sevgi Akademi, sizlere çalışacağınız merkezlerde uzmanlaşmanın zeminini hazırlamakta, müşterilerinizin ve iş yerinizin sizden memnuniyet duymalarını sağlamaktadır.Avrupa Birliği Ülkelerinde Severek Yaptığınız Mesleğinizi Kolaylıkla İcra Edebilirsiniz!

Sevgi Akademi olarak, Avrupa Birliği ile birlikte yürütülen MEPEG (Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi) projesi kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika programımıza dahil olabilir, 552 saatlik Estetisyenlik Kursu program sonrasında alacağınız sertifika ile Avrupa Birliği ülkelerinde  kariyerinize ve hayallerinize dilediğiniz gibi yön verebilirsiniz. 

Siz de Avrupa Birliği ülkelerinde estetisyen ve güzellik uzmanı olarak çalışmak ve kariyer sahibi olmak istiyorsanız, gerekli olan denklik sertifikası için danışmanlık hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Estetisyenlik Kursu Sertifikasını Edindikten Sonra Ne Yapabilirim ve Nerelerde Çalışabilirim?

·  Estetisyenlik Kursu Eğitim Programını tamamlayarak, hayallerinizde büyüttüğünüz kendinize ait güzellik merkezinizi kurma yolunda büyük bir adım atabilir ve Sevgi Akademi desteği ile  kendi  işinizin patronu olabilirsiniz.


· MEB onaylı estetisyenlik sertifikasıyla birlikte, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı halk eğitim merkezleri ve meslek eğitim kurumlarında usta öğretici olarak görev alabilirsiniz.

· Kliniklerde, cilt bakım ve güzellik merkezlerinde, hastanelerin dermatoloji birimleri ve eczanelerde dermo-kozmetik danışmanı olarak görev alabilir, severek edindiğiniz mesleğinizi icra edebilirsiniz.

· Sinema ve televizyon stüdyolarında, mankenlik ajansları, otellerin güzellik-spa salonları, kozmetik üretim sanayileri ve güzellik malzemeleri satan tüm iş yerlerinde çalışabilme imkanı bulabilirsiniz.

Kariyerinize başarılı bir adım atmanız için sizleri destkliyoruz.Sektörde kendine yeni bir edinmek, kariyerine bu alanda devam etmek ya da kendi güzellik merkezini açmak isteyenlere profesyonel kadromuz ve nitelikli eğitim anlayışımızla hizmet vermeye devam ediyoruz. Güzellik deyince akla gelen isimlerden olmak istiyorsanız sizi de ailemizin bir üyesi olmaya davet ediyoruz.

Güzellik Uzmanlığı Kursu Programı Kapsamında Alınacak Dersler

Anatomi – Fizyoloji
Cilt Tipleri ve Cilt Analizi
Mini ve Yoğun Cilt Bakımı eğitimi & Vücut Bakımı
Kozmotoloji
Epilasyon ve Depilasyon Teknikleri
Zayıflama Uygulamaları
Makyaj Eğitimi
Klasik (isveç) Masaj – Selülit Masajı
İş analizi ve işletme
Müşteri iletişimi
Hijyen
Manikür Pedikür
El Ayak Bakımı
Sir Ağda + Kaş Bıyık Alımı
Salon Hazırlığı
Kimyasal Peeling
Dermoroller
Ürün Cihaz Eğitimleri
İpek Kirpik - Kirpik Perması - Kirpik Boyama
Zayıflama ve Beslenme
Radyo Frekans Cihazı Uygulama Eğitimi
Kavitasyon Cihazı Uygulama Eğitimi
Vakum Cihazı Uygulama Eğitimi
Pasif Jimnastik Cihazı Uygulama Eğitimi
IPL Lazer Epilasyon Cihazı Uygulama Eğitimi

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!

Gönder